Mistrzowska Szkoła
Pedagogiki Fortepianowej
1-7.02.2025 SANOK
Należy do grona najbardziej cenionych pianistów młodego pokolenia. Lekcje gry na fortepianie rozpoczął w wieku 4 lat u tak znakomitych profesorów jak: Ida Leszczyńska, Wiera Nosina, Wiktor Mierżanow, Andrzej Jasiński i Tatiana Shebanowa. Rok później podjął naukę kompozycji. W 1992 zadebiutował programem solowym w Wielkiej Sali Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Karierę rozpoczął w wieku sześciu lat, kiedy wyjechał jako solista na tournée koncertowe po Japonii z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyr. Volkera Schmidta-Gertenbacha. Od tego czasu występował w Japonii wielokrotnie z recitalami i koncertami symfonicznymi. Z Yomiuri Nippon Symphony Orchestra (dyr. A. Lazariev, T. Numajiri), St.Petersburg Symphony Orchestra (dyr. A. Anikhanov) oraz Brno Philharmonic Orchestra (dyr. Petr Altrichter) wykonywał koncerty fortepianowe Chopina, Rachmaninowa i Czajkowskiego.
W 2000 roku otrzymał Grand Prix na X Konkursie Eurowizji w Bergen, którego finał oglądało dziesięć milionów widzów a w 2008 roku został laureatem IV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Sergiusza Rachmaninowa w Moskwie.
Wystąpił w salach koncertowych Amsterdamu (Het Concertgebouw), Bergen (The Grieg Hall), Brukseli (Parlament Europejski), Londynu (Victoria & Albert Museum), Madrytu (Palacio Real de El Prado), Moskwy (Wielka Sala Konserwatorium im. P. Czajkowskiego), Porto (Palacio da Bolsa) i Tallina (Estonia Hall). Wiednia (Schönbrunn Palace). Inaugurował tak prestiżowe wydarzenia kulturalne jak Europalia 2001 w Belgii, Dni Polski 2002 w Austrii, sezon koncertowy w Bazylei, Festiwal Radia Francuskiego w Montpellier czy też Festiwal Radia Duńskiego w Kopenhadze.
26 stycznia 2003 r. Stanisław Drzewiecki zadebiutował w najbardziej prestiżowej sali świata - nowojorskiej Carnegie Hall (Isaac Stern Auditorium) odnosząc wielki sukces. Młody artysta odbył tournée z Filharmonią Wrocławską po USA, z Filharmonią Podlaską - po Belgii, a z Filharmonią Śląską i Orkiestrą "Hanseatica" - po Holandii. Występował w Chinach i na estradach Ameryki Północnej między innymi w Vancouver (Queen Elizabeth Hall), Edmonton (Winspear Centre), Guadalajarze (Teatro Degollado), Meksyku (Palacio de Bellas Artes) oraz w Atlancie, Chicago (Symphony Hall), Filadelfii (Kimmel Center), Los Angeles (Walt Disney Concert Hall), Miami (Gusman Hall) i w Nowym Jorku (Lincoln Center).
Artysta ma w swoim dorobku jedenaście płyt CD, SACD i DVD wydanych przez firmy fonograficzne w Polsce, Japonii, USA i Niemczech. Jedna z nich - Romantic Piano Recital, wydana przez Sony Classical uzyskała status "złotej płyty". Do najnowszych nagrań młodego pianisty należy utrwalenie Koncertu nr 1 Szostakowicza z trębaczem Jensem Lindemannem oraz I Palpiti Los Angeles Chamber Orchestra pod dyr. Eduarda Schmiedera w Walt Disney Concert Hall w Los Angeles (YAIL Classic), koncertów Mozarta na 1-2-3 fortepiany z Sinfonią Varsovia pod dyr. Michaela Zilma (Polskie Radio) oraz koncertów Bacha na 1-2-3-4 fortepiany z Concerto Avenna pod dyr. Jerzego Maksymiuka (Hänssler Classic).
Stanisław Drzewiecki pasjonuje się również kompozycją. W latach 1999 zaprezentował w TVP Walca a-moll w wariancie na 2 fortepiany z jazzmanem Adamem Makowiczem i Preludium "Insect" w finale X Konkursu Eurowizji w Bergen. Wiele utworów poświęcił skrzypcom. Skomponował Fantazję e-moll, Temat i VIII wariacji, Balladę Des-dur, Sonatę nr 1 i Double Concerto na skrzypce, fortepian i orkiestrę smyczkową. W 2003 r. napisał muzykę do spektaklu teatralnego Król Olch wg ballady Goethego dla Teatru "Lalka" w Warszawie. Spektakl ten otrzymał główną nagrodę na międzynarodowym festiwalu teatralnym w Poznaniu.